IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Stacja główna.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Celestia
Mistrz Regionu

Napisanych : 2177

PisanieTemat: Stacja główna.   Nie 21 Gru 2014, 23:21

Jedynym środkiem transportu jest pociąg, dlatego też tak ważne są stacje, na których podróżni mogliby wysiadać. Tory prowadzą przez praktycznie każdą zamieszkaną część wyspy, a ludzie przywykli już do tego typu rozwiązania. Niemniej jednak, dla nowo przybyłych wydaje się to dosyć dziwne.
Stacja główna jest bardzo dużym budynkiem, w którym można zarówno coś zjeść czy odpocząć w oczekiwaniu na swój pociąg. Przy kasach siedzą zawsze mili pracownicy, a każdy z chęcią pomoże znaleźć odpowiedni pociąg.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
ReBorn
Mistrz Regionu

Napisanych : 2800

PisanieTemat: Re: Stacja główna.   Wto 03 Lut 2015, 21:47

Pociąg ospale wtoczył się na stację. Chmury dymu wydobywające się z lokomotywy silnie kontrastowały z białym, ośnieżonym otoczeniem. Wszystko wydawało się uśpione, otulone pierzyną białego puchu. Wszystko wydawało się być jedynie bajkowym krajobrazem - wymyślonym na potrzeby czyjejś bajki - gotowym rozpaść się, kiedy czytający zamknie książkę i odłoży ją na półkę, zapominając o niej na jakiś czas. Jednak to miejsce, mimo swojej bajkowości, było jak najbardziej prawdziwe.

Z pociągu wysiadł młody chłopak, poprawiając swoje włosy. Podróż była długa i męcząca. Wreszcie mógł rozprostować nieco nogi i przejść się. Jednak spokojny spacer chyba odpadał. Niemal dosłownie z pod jego nogi wyskoczył mały, czerwono-złoty lisek. Stworzenie nie przewidziało jednak stopni i sturlało się w dół, robiąc wyraźny ślad na ośnieżonym peronie. Kiedy uniosło główkę, żeby spojrzeć na chłopaka, na czubku głowy liska znajdowała się biała czapka śniegu. Żywiołowo otrzepała się i zapiszczała wesoło.

- Flllloooooo...

Zerwała się na łapki i podbiegła do chłopaka, chwytając małymi ząbkami krawędź jego spodni, próbując ciągnąć go w stronę wyjścia. Najwyraźniej nie mogła doczekać się zwiedzania nowego miejsca. Trzeba przyznać, była nie tylko ciekawska, ale i niecierpliwa. Chłopak tylko uśmiechnął się. Nie spodziewał się że mały ognisty lisek będzie tak entuzjastycznie nastawiony do chłodnego klimatu i zimnego śniegu. W końcu to nie do końca jej...żywioł. Podniósł lisiczkę i otrzepał z niej resztki śniegu, ruszając w stronę wyjścia z dworca. Zatrzymał się tylko na chwilę przy mapie miasta, przy okazji pytając jednego z podróżnych o drogę, po czym rzucił jeszcze raz okiem na miasto. Dworzec wydawał mu się teraz magiczną bramą, za którą czeka go coś nowego. Przyjechali tu żeby się odprężyć, odpocząć i zrelaksować. Ostatnio nie było łatwo i czuł że taka chwila wytchnienia jest dokładnie tym czego potrzebują.

- Flooo!

Lisiczka znowu popędziła go. On ponownie się uśmiechnął, głaskając ją.

- Tak, tak...już idziemy, mała. Nie złość się.

Powiedział do niej czule. Nie byli ze sobą długo, ale zdążył już nieco poznać jej humorki. Wiedział że testowanie jej cierpliwości, wbrew pozorom nie jest najlepszym pomysłem. Poprawił plecak na ramieniu i opuścił dworzec, kierując się w stronę miasta. Pora rozpocząć zwiedzanie nowego miejsca.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mhrok
Mistrz Regionu

Napisanych : 2928

PisanieTemat: Re: Stacja główna.   Nie 01 Mar 2015, 20:39

Miałem okazję spędzić w tym niesamowitym miejscu ostatnie kilka dni. Tak, Kraina Lodu jest cudowna, zupełnie inna od miejsc, które miałem okazję odwiedzić podczas mojej podróży po Johto. W regionie Johto przez większość roku pogoda jest raczej dobra. Nie mogę powiedzieć, że nie zdarzały żadne pochmurne czy burzowe dni bądź gdy wybrzeże było nawiedzane przez sztormy i silne wiatry, jednak należało to do rzadkości. Przez większość czasu było w Johto ciepło i słonecznie. Kraina Lodu odznaczała się trochę innymi warunkami atmosferycznymi. Mieszkańcy tutejszego królestwa musieli pogodzić się z panującym tutaj chłodem i wiecznie padającym śniegiem. Dało się do tego przyzwyczaić, ale nie sądzę, żebym potrafił tutaj zamieszkać.

Koniec mojego pobytu w Krainie Lodu zbliżał się wielkimi krokami. Mimo, że wizyta tutaj była jedynie kilkudniową przerwą, wydarzyło się tutaj całkiem sporo. W pierwszych dniach mojego pobytu tutaj odwiedziłem Dzielnicę Handlową. Zajrzałem tam, żeby móc kupić jakąś pamiątkę, która przypominałaby mi o wizycie w Krainie Lodu, ale niestety niczego ciekawego nie udało mi się znaleźć. Trochę wyczerpany i przemarznięty do szpiku kości wstąpiłem do tawerny, w której poznałem pewną dziewczynę. Nazywała się ona Anabel Be... coś tam. Cóż, pamiętam, że nazywała się Anabel i w sumie tyle mi wystarczy. Nawet całkiem miło mi się z nią rozmawiało. Co prawda nasza rozmowa nie trwała długo, ale i tak byłą całkiem przyjemna.

Następnego dnia poszedłem na przyjęcie organizowane w Zimowym Pałacu. Był to główny powód mojego przybycia do Krainy Lodu. Wspaniała uroczystość organizowana przez władczynią tego przepięknego miejsca, samą księżniczkę Elsę. Gdy zobaczyłem wiszące w Olivine ogłoszenie mówiące o balu, na początku sam nie wiedziałem, czy chciałbym tam pojechać, jednak ostatecznie się zdecydowałem. Uznałem, że należy mi się trochę odpoczynku. Dlatego wskoczyłem na pierwszy statek, który płynął do regionu Snowpoint w regionie Sinnoh. Już w tamtym mieście było o wiele inaczej niż w Johto. Na szczęście na statku mogłem zaopatrzyć się w ciepłe ubranie, dzięki czemu nie zamarłem zaraz po zejściu z pokładu. Stamtąd pociągiem udałem się tutaj. Uznałem, że zakupione wcześniej ubrania w zupełności mi wystarczą, jednak się rozczarowałem. Niestety mróz był tutaj jeszcze większy niż w Snowpoint, dlatego jeszcze pierwszego dnia musiałem zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania. Dopiero wtedy mogłem normalnie spacerować po wiecznie chłodnej Krainie Lodu. Zresztą nieważne, wróćmy do kwestii balu. Na początku przyjęcie było trochę monotematyczne i nudnawe. Kobiety poubierane w różnokolorowe suknie o przeróżnych, czasami dosyć dziwnych, kształtach przechwalały się swoimi kreacjami. Panowie, z reguły przyodziani w klasyczne czarne garnitury bądź fraki, rozmawiali na różne tematy. Wtedy zapoznałem się z Nathanielem Fay. Był to nieco nieśmiały hodowca z Kalos. Nie rozmawialiśmy długo, bo naszego grona dołączali kolejni trenerzy. Pierwszy dołączył do nas Rafael. Wydawał mi się niezbyt zainteresowany obecnością na przyjęciu, prawie jakby został tutaj przyprowadzony na siłę. Kolejnymi osobami były Celestia oraz Lisa. Obie kobiety znałem z widzenia, gdyż miałem okazję obserwować ich walki podczas niejednego trenerskiego turnieju. Trochę porozmawialiśmy, pośmialiśmy się i jakoś spędziliśmy razem wieczór w nawet miłej atmosferze. Udało mi się również ujrzeć tego samego wieczoru dwie legendy. Pierwsza, czyli Regice, okazał być się podopiecznym Rafael. Zaś kilka minut po spotkaniu z Lodowym Golemem widziałem Rayquazę, który przelatywał pomięty płatami zorzy polarnej.

Skąd wzięło mnie na takie wspominanie sobie wydarzeń z kilku ostatnich dni? No coż… Jak wspominałem, dzisiaj był mój ostatni dzień pobytu w Krainie Lodu. Właśnie siedziałem na Głównym, i zarazem jedynym w mieście, peronie, z którego odjeżdżał pociąg do Snowpoint. Z głośników poustawianych w kilkumetrowych odstępach odezwał się do mnie kobiecy głos, który oznajmił, że pociąg, na który czekał, właśnie wjeżdża na peron. Tak i też się stało. Wsiadłem do pociągu, który miał zawieść mnie do portu, a stamtąd udałbym się do Johto. Z komina lokomotywy wydobył się głośny świst, a następnie mój środek transportu ruszył. Ja zaś pożegnałem się z tą wspaniałą Krainę, mając nadzieję, że uda mi się tutaj jeszcze zawitać.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Stacja główna.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Stacja kolejowa w Hogsmeade
» Opuszczona stacja kolejowa
» Nieczynna stacja benzynowa
» Stacja benzynowa
» Nieczynna stacja benzynowa