IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Biblioteka dla nielubianych

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Skoczny Mleczarz
Zafascynowany Pokemonami

Napisanych : 91

PisanieTemat: Biblioteka dla nielubianych   Czw 28 Sie 2014, 19:20

Co można napisać o bibliotece? Ot, miejsce schadzek tej mniej lubianej, często wyszydzanej i po prostu autystycznej części społeczeństwa pensjonatu (wiadomo, tylko debile czytają książki h3h3h3h). Są dla nich nawet przygotowane miejsca do układania klocków i te fajne, kolorowe taboreciki. NIC TYLKO SIĘ BAWIĆ
opisywał Dżon Denwer
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Okami
Dzieciak z PokePluszakiem

Napisanych : 44

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   Pią 29 Sie 2014, 16:23

Okami otworzyła drzwi do biblioteki, rozglądając się uważnie. Grunt to bezpieczeństwo. Po chwili wyjęła sobie książkę na temat pokepsów i zaczęła czytać, cały czas jednak nasłuchując. Nie wiadomo, kto się czi za rogiem. Pogrążona w lekturze jednocześnie robiła notatki
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mhrok
Mistrz Regionu

Napisanych : 2928

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   Pią 29 Sie 2014, 17:43

Lubiłem przychodzić to tego miejsca. Człowiek wśród tego ogromu woluminów pełnych przeróżnych postaci oraz sytuacji wydawał się być jak ziarenko piasku na pustyni. Wkroczyłem do działu, z moimi ulubionymi książkami, czyli fantastyki. Lubiłem oderwać się od trudów codziennego życia, aby móc przeżywać to samo co bohaterowie książek. Mimo życia w świecie pokemonów, wydarzenia z czytanych przeze mnie dzieł wydawały się być bardzo nie realne. Wczytałem się w swoją ulubioną część sagi "Harry'ego Pottera". Ukradkiem zauważyłem, że niedaleko mnie srebrnowłosą dziewczynę. Czytała jakąś książkę i zawzięcie coś notowała.
- Pewnie jakaś studentka. - pomyślałem i wróciłem do czytania relacji z meczu Quidditch.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Okami

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   Pią 29 Sie 2014, 18:01

Taa. nie ma to jak narracja trzecioosobowa, pisząc o samej sobie -.-"
------
Słysząc skrzypienie drzwi rozejrzałam się. Zauważyłam czarnowłosego chłopaka o niebieskich oczach. Uśmiechnęłam się. Nie tylko ja lubię czytać jak widać. Przestałam na chwilę notować
- Cześć - rzuciłam, odkładając książkę. Miałam już wszystko to, co chciałam. Teraz mogę spokojnie poczytać. Fantastyka to mój konik, więc szukałam tam uspokojenia. Wzięłam do ręki Eragona, którego bardzo chciałam przeczyta po raz kolejny i zanurzyłam się w lekturze, co chwilę spoglądając na nieznajomego
Pewnie jakiś intelektualista, pomyślałam
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mhrok
Mistrz Regionu

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   Pią 29 Sie 2014, 20:35

Każdemu się zdarzają błędy ^^
---------

Uśmiechnąłem się do srebrnowłosej dziewczyny, gdy tylko wkroczyła do działu z fantastyką. Miło było zobaczyć, że udało mi się spotkać kogoś, kto lubi książki tego samego gatunku co ja. Zauważyłem, że sięgnęła ona po Eragona. Widziałem jedynie filmową adaptację o tym samym tytule. Zawsze chciałem przeczytać książkę, ale jakoś nigdy nie miałem chwili czasu na rozpoczęcie nowej książki. Widać było ten sam błysk w oku, co u mnie. Zapewne Eragon nie był przez nią czytany pierwszy raz.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Okami

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   Pią 29 Sie 2014, 23:09

Ale mi nagminnie :D
---
Spojrzałam jeszcze raz na błękitnookiego chłopaka i książkę, którą czytał. Harry Potter? Ciekawa książka. Osobiście czytałam wszystkie i chętnie polecam każdemu, kto chce przeczytać coś ciekawego. Niestety, wkroczyliśmy w erę komputerów i czytanie nie jest już tak powszechne jak za czasów mego dzieciństwa
Po chwili powróciłam do lektury. No cóż, jak widać był zbyt zaczytany, by usłyszeć moje powitanie. Zaczęłam czytać mój ulubiony fragment - ten, w którym Brom uczy Eragona magii.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mhrok
Mistrz Regionu

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   Sob 30 Sie 2014, 08:39

Czytałem dalej. Gdy doszedłem do fragmentu, gdzie Harry uczy się Zaklęcia Patronusa, uświadomiłem sobie, że ta dziewczyna się ze mną przywitała. Ja jak zwykle zaczytany musiałem to wpuścić jednym uchem i wypuścić drugim. Zaznaczyłem zakładką moment, w którym skończyłem, po czym wstałem i podszedłem do srebrnowłosej dziewczyny.
- Witaj. - przywitałem się z nią. - Musiałem się zaczytać w książce i niezbyt kojarzyłem co się wokół mnie dzieje. Jestem Remigiusz. - uśmiechnąłem się i wyciągnąłem rękę na powitanie.

@Edit: Po pierwsze, nie musicie pisać w pierwszej osobie - to nie jest wymóg. Ale jedno, co jest pewne - wasze posty są żałośnie krótkie i chciałabym, żeby to się poprawiło. Może jest to lobby, w którym nie musicie się nie wiadomo jak przykładać, jednak pewien poziom trzeba zachować.
~Celestia

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Okami

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   Sob 30 Sie 2014, 16:29

Wzięłam ze stołu moją zakładkę w kształcie ucha Eevee i się podniosłam. Spojrzałam uważnie na niebieskookiego. Remigiusz... Uśmiechnęłam się szeroko. Z kimś mi się skojarzyło, ale zachowam to dla siebie.
- Witaj. Nie martw się, też tak często mam. Jestem Wolve - odparłam, ujmując jego dłoń. Potem spojrzałam na jego stolik, na którym leżała książka z wystającą zakładką.
- Harry Potter? Ciekawa lektura, rozwijająca wyobraźnię. Która część? - zapytałam, bo nie widziałam dokładnie okładki z takiej odległości. Potem spojrzałam na swój stolik
- Ja teraz czytam Eragona. Czytałeś go może? - fajnie by było, gdyby czytał. Miałabym temat do rozmowy...

----
Wybacz, ale w takim miejscu za dużo do pisania nie ma. Można oczywiście opisywać fragmenty książki, czy jakie to te półki są ładne i w ogóle, ale to niczemu nie służy, to tylko zapychacze, ażeby post był dłuższy. Naprawdę nie lubię pisać poematów o niczym.

@ Edit: Nie każę ci się rozpisywać na pierdyliard stron. Jednak trzy linijki tekstu wykraczają poza najniższą linię oporu. Jeżeli masz problem z napisaniem posta na wysokość awatara - może czas zacząć ćwiczyć. Poza tym, w takim dziale właśnie masz większą opcję do wykazania się niż w grze. Z resztą, jak już pisałam - nie zależy mi na zrobienie z was kolejnych pisarzy stulecia. I z moją opinią zgadza się także Szkot - pisz krótko, zwięźle, ale tak żeby wyczerpać temat. Bo nie wmówisz mi, że trzy linijki to wszystko, co mogłaś napisać.
~Celestia
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mhrok
Mistrz Regionu

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   Sob 30 Sie 2014, 17:24

- Ciekawe imię. - powiedziałem, usłyszawszy, gdy dziewczyna się przedstawiła - Kojarzy się z wilkiem.
Spojrzałem na czytaną przeze mnie książkę i jej okładce, jakbym chciał dowiedzieć się, którą część przed chwilą czytałem.
- Więzień Azkabanu. - odpowiedziałem w końcu - Moja ulubiona.
Usłyszałem kolejne pytanie ze strony srebrnowłosej niewiasty. Spojrzałam na jej książkę, po czym odpowiedziałem przecząco:
- Zawsze chciałem, ale jakoś nie miałem okazji podczas podróży.
Spojrzałem na zegarek na swoim nadgarstku. Przypomniałem sobie wtedy, że niedługo wypływa z portu statek, na który musiałem zdążyć.
- Przepraszam Wolve, ale śpieszę się gdzieś. - powiedziałem dziewczynie i udałem się do wyjścia. - Mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś w jakiejś innej bibliotece! Może do tej pory zdążę przeczytać Eragona!

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Cornel
Początkujący Trener

Napisanych : 362

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   Czw 27 Lis 2014, 07:12

Chlopak szedl sobie korytazem i zwiedzal okolice zapamietujac gdzie co jest. Tak naprawde szukal miejsca gdzie mogl sie schowac przed swiatem w swoim wlasnym swiecie. Widzac inne drzwi od calej reszty zadowolony, pchany przeczuciem otworzyl drzwi i z usmiechem na twarzy wszedl do pomieszczenia. Znalazl to czego szukal. Rozejrzal sie po pomieszczeniu. Polki wrecz ociekaly ksiazkami. Mogl tam spedzic caly dzien. Ile spedzi? Tego sam jeszcze nie wie. Pewnie do momemtu co nie skonczy jakies ksiazki.
Wchodzac do pomieszczenia minal go jakis chlopak. Powiedzial mu tylko - Czesc. -  mogl to wziac jako powitanie oraz pozegnanie. Takie ot uprzejmosci. Zamknal za soba drzwi i udal sie w podroz wsrod polek. Wedrujac miedzy nimi sunal palcem po grzbietach ksiazek. Nie patrzyl nawet na nie ale czul ze sa pokryte kurzem sprzed nie wiadomomo ilu dekad. Wedrujac tak doszedl do dzialu z fantastyka i miedzy regalami zauwazyl jakas postac. Wzruszyl ramionami i wypuscil swoja Vulpix.
Witaj maly. Idz znajdz nam jakies miesce by usiasc. Zaraz do ciebie dolacze.
Gdy lisi pokemon udal sie w celu znalezienia miejsca chlopak szukal czegos interesujacego. Postanowil po raz wtory przeczytac "Zwiadowcow". Widzac takowa ksiazke na polce siegnal po nia. Nie patrzyl nawet ktora to czesc. Nie liczylo sie to dla Cornela. Wazne ze lubil te ksiazki. Z tomem w reku ruszyl w poszukiwaniu swojego liska. Vulpix siedzial przy stole dwa stoly od dziewczyny. Mijajac ja zajrzal przez ramie co przedstawicielka plci pieknej czyta.
Dobra ksiazka. powiedzial mijajac ja i usmiechnal sie do niej gdy ta zaszczycila go swoim spojrzeniem na jego postac. Usiadl przy stole ktory wybral lisek, wzial go na kolana i pograzyl sie w czytaniu swojej lektory.

@Edit:
Jako, ze książkę już przeczytał, a dziewczyna wydawała się zasnąć wyszedł po cichu z biblioteki zmieniając swoją lokalizację.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Biblioteka dla nielubianych   

Powrót do góry Go down

Biblioteka dla nielubianych
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kawiarnio-biblioteka "Bookszpan"
» Biblioteka